ONLINE DIYET NEDIR?

ONLINE DIYET ILE SAGLIKLI ZAYIFLAYIN!

WhatsApp Diyet duydunuz mu?

Günümüzde, insan yaşamının her alanında hız kazanan online uygulamalar online diyet ile sağlık sektöründe de kendini gösteriyor. Online diyet WhatsApp, instagram, twitter gibi popüler sosyal medya uygulamaları ile de desteklenerek kullanım kolaylığı sağlanıyor. Gelişmiş ülkelerde interneti her geçen gün daha farklı amaçlara yönelik kullanmak isteyen insanlar; sağlık sorunlarına çözümü de internette arıyor. Sağlık alanında internette aranan 'top konu' ise; diyet ve beslenme ile birlikte gelen online diyet.

Amerika'da yapılan bir çalışma ise; internetin zayıflama üzerine etkisini ortaya koyuyor. 18-60 yaş arası 91 sağlıklı ve hafif kilolu birey ile yapılan bir çalışmada; takip sistemi olan online kilo verme programlarının kilo vermeyi kolaylaştırdığı, kalıcı davranış değişikliği sağladığı ve kişinin kendi kendini kontrol etme yeteneğini geliştirdiği ortaya koymuştur. Yapılan çalışmalar ile; tüm dünyada; geleceğin en etkili kilo verme programının online diyetler olacağı üzerinde durulmaktadır.

Türkiye'ye de ilk kez takipli online diyet sistemini getiren; Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Ferin Batman’dır. Yaklaşık 7 senedir uzman diyetisyenlerden oluşan ekibi ile birlikte Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurtdışından danışanlarını bu sistem ile takip etmektedir.

Ferin Batman bu sistemi şöyle anlatıyor; "Yurtdışında çok yaygın olarak uygulanan online diyet sistemini yakından inceleyerek yaklaşık 10 yıl kadar önce Türkiye’de başlattım. DiyetLAB şu anda hem Ankara hem de online diyet sistemi ile dünyanın her yerinde hizmet veriyor. Ekibimizle birlikte bu alandaki bütün yenilikleri takip ediyor, sistemimizi geliştiriyoruz. Böylelikle dünyanın her yerinden binlerce kişiye ulaşma fırsatımız oluyor.

Online diyet işten, çocuklardan ya da ev yaşantısından kendine vakit ayıramayan kişilerin yaşamını kolaylaştıracak profesyonel ve sağlıklı bir diyet hizmetidir. Diyetisyene ulaşma imkanı olmayanlara ya da yurt dışında beslenme alışkanlıklarına uygun diyet listeleri elde edemeyenler için kaçırılmayacak bir fırsat. Düşünün ki; size bilgisayarınız, telefonunuz kadar yakınız ve bu konuda uzman ekibim ile birlikte en uygun listeyi hazırlayıp gönderiyoruz, sonrasında da her an sorularınıza cevap veriyor ve görüntülü görüşme randevuları ile takip ediyoruz. Bu sayede de profesyonel diyetisyen desteği sağlayarak 7 gün 24 saat diyette motivasyonuzu artırmayı da hedefliyoruz ve sonucunda karşılaştığımız diyet başarıları da heyecan verici...Teknolojinin sağladığı olanakları kullanarak DiyetLAB ekibi ile birlikte dünyanın her yerine güvenilir ve kaliteli hizmet götürebildiğim için çok mutluyum.

Peki kimler online diyet yapabilir?

- İş ve seyahatlerinden dolayı diyetisyen randevularına gidemeyenler

- Yurtdışında yaşayan, kültür farklılığından dolayı orada diyetisyenler ile iletişime geçemeyen, kendi beslenme kültürlerine uygun diyet listesi isteyenler.

- Diyet yaparken sürekli motivasyona ve kontrole ihtiyaç duyanlar

- Başkalarının yanında tartılmaktan hoşlanmadığı için kendi kendilerini kontrol ederek diyet yapmak isteyenler

-Yaşadıkları şehirlerde diyetisyene ulaşma imkanı olmayanlar

- Öğrenciler

Dyt. Ferin Batman'ın geliştirdiği Takipli Online Diyet Sistemi nasıl hazırlanıyor?

20 yıllık tecrübenin ürünü olarak değerlendirdiği online diyeti Ferin Batman şöyle açıklıyor: “Aferin Online Diyet” ile başladığım sistemi şimdi daha da geliştiriyorum.
Artık her şeye bilgisayar ile ulaşabiliyoruz, bankalara gitmiyoruz, bilgi paylaşımlarımızı internet yoluyla yapıyoruz. Bu kadar bilgisayar ile iç içe iken, insanlar bilgiye daha kolay ulaşma yollarını keşfetmişken, neden diyetisyen desteği de online olmasın diye düşündüm. Zaten dünyada da çok yaygın olarak kullanılıyor. Online diyetin en büyük katkısı; zaman kaybını önlüyor, internet ile iletişim sağlandığı için akıllarına gelen bir şeyi danışanlarımız hemen sorup öğrenebiliyorlar, çok daha dürüstçe nerede kaçamak yaptıklarını itiraf edebiliyorlar, kendi tartımlarını kendileri yaptıkları için motivasyon yüksek kalıyor. Online diyetin en sevilen özelliği ise; zamandan tasarruf sağlarken, kişiye özel diyet ile diyet stresine neden olmaması. Bu sistem ile; sağlıklı bir yaşam sürerek zayıflamayı, size ve yaşantınıza en uygun diyet listesini hazırlamayı hedefliyoruz.

İsteğe bağlı olarak kişiye özel hazırladığımız farklı online diyet sistemleri ile hizmet veriyoruz. Kendinize uygun gördüğünüz paketi satın alarak online diyet dünyamıza adımınızı atıyorsunuz.

“Takipli online diyet” ile satın alan kişilerin her hafta düzenli takibini yapıyoruz. Görüntülü görüşme, WhatsApp, telefon ya da e-mail ile haberleşiyoruz ve oldukça olumlu sonuçlar alıyoruz.

"28 Gün Diyeti" 4 haftalık kişiye özel hazırlanmış e-kitap formatında bir zayıflama programıdır. Görüntülü görüşme, WhatsApp, telefon ya da e-mail ile ayda 2 kez diyetisyenizle görüşebilir, kitabınızdaki sağlıklı tarifler, her hafta için ayrı planlanmış diyet listeleri ve yüksek motivasyon sayfaları ile diyetinizi kolayca uygulayabilirsiniz. "Bana kolayca uygulayabileceğim, bir aylık listemi önceden görebileceğim bir diyet yaz" diyenler için hazırlanmış bir programdır.

"WhatsApp Diyet" son yılların en popüler iletişim uygulaması WhatsApp ile diyet yapmak kulağa hoş geliyor değil mi? Bu diyet programını tercih ettiğinizde whatsapp destek gruplarımıza dahil ediliyor, burada sizin gibi diyet yapan diğer kişiler ve diyetisyenleriniz ile bir araya geliyorsunuz. Grubunuz ile 7/24 iletişim halinde kalarak yüksek motivasyonunuzu her zaman koruyabilir aynı zamanda diyet ile ilgili sorularınıza anında cevap bulabilirsiniz.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak online diyet paketlerimizden birini seçtikten sonra ayrıntılı bir diyet bilgi formu tarafınıza gönderiliyor. Siz bilgi formunu doldurduktan sonra; beslenme alışkanlıklarınız incelenerek; beslenme haritanızı çıkarıyoruz. E-mail, WhatsApp, telefon ya da görüntülü görüşme randevuları planlıyoruz ve size özel diyet listenizi hazırlıyoruz.

 

Online Diyeti uygulayanlar ne düşünüyor?

Begül E.

Londra’da diyetisyene gidiyordum aslında, ancak 2 ay sonra randevularımı aksatmaya başladım, motivasyonum düştü, işimden dolayı fırsat bulamadım. Günümün büyük bölümünü bilgisayar başında geçirirken diyeti de bilgisayardan yapmaya karar verdim. Özellikle listelerin değişiyor olması ve diyetisyen desteği sağladığını öğrendikten sonra online diyet daha kolay ve eğlenceli olacaktır diye düşünerek başladım. Sonuç beni sandığımdan da mutlu etti. 2 ay gibi kısa bir sürede 6 kg verdim veartık koruma programında haftalık diyetisyen görüşmelerimi yaparak kilomu korumaya devam ediyorum.

Fatma A.

Online diyeti başta hiç düşünmüyordum. Başlamadan 4 ay önce diyetisyene giderek zayıfladım, sonrasında ise kilo vermem durdu ve devam edemediğim için almaya başladım. Sürekli diyetisyene gidebilecek vaktim yok, hafta sonu dahil çalışıyorum. Online diyete biraz çekinerek ve kararsız başladım. Ama kendimi kontrol etmenin beni mutlu ettiğini gördüm, tartıdaki sonuç aslında bize bağlı. Diyete ne kadar uyduğumuzla her hafta bununla yüz yüze geldiğimi görünce diyetime sıkı sarıldım ve online diyetisyenim sayesinde kilo vermeye devam ediyorum.

Gürsel T.
Öncelikle Ferin Hanım’a böyle bir kolaylık getirerek diyeti sevdirdiği için çok teşekkür ediyorum. Almanya’da yaşıyorum, diyetisyene hiç gitmedim. Online diyet dediklerinde önyargı ile başladım, başaramayacağımı düşünüyordum. www.ferinbatman.com sitesini gördüğümde hayatım değişti diyorum şimdileri. Önce diyet listemi görünce çok şaşırdım her şeyi yiyordum, açlık hissetmeyecektim bile, görüntülü görüşme randevusundan, yemek listelerine kadar her şeyi göndermiş, hazırlamışlardı. Hala diyetime devam ediyorum… 3 ayda 10 kg verdim. Bana diyeti sevdiren diyetisyenlerim; Dyt. Ferin Batman ve Dyt. Büşra Totan’a sonsuz teşekkürler…


Simge Y.
Hayatında hep zayıf olmuş, hiç diyet yapmamış biri olarak kilolu biri haline geldiğimde ilk yeni yıl kararım kilo vermek oldu. O dönem online diyet ile Büşra Hanım benim gibi herşeyin sağlamasını yapan ve herseyden şüphe eden, ne yazık ki çabukda cayan birinin en büyük yardımcısı oldu. Daha ilk temasımızda ilgisi ile beni bu yolda emin adımlarla yürüttü. Aç kalmayarak, damak zevkime uygun bir programla 2 ayda 3,5 kilodan fazla vermemi sağladı. Ki benim kaçamaklarıma rağmen. Giyemediğim kıyafetlerimi giymek, ne kadar zayıfladın kelimesini duymak, aynada kendine rahatlıkla bakmak, giydiğini yakıştırmak harika bir duygu. Diyetisyenlerimin; ilgisi, bilgisi, sıcaklığı, bitmez tükenmez sorularıma büyük bir sabırla verdiği cevaplar, kendime inanmamı sağladı. En önemlisi doğru beslenmeyi öğretti.

Selim A.
Ben Moskova’da yaşıyorum. Ferin Batman; işine aşık bir diyetisyen… Bizler için her imkanı düşünmüş ve online diyet sistemini kurmuş… Ben bu ay 5 kilo verdim hala kendimi diyette hissetmiyorum İşten vaktim yok, diyet yapamam, diyet zor iş diyen herkese Takipli online diyeti en azından bir kez denemelerini tavsiye ediyorum.

Derya G.
Ben çok zor kilo veren biriyim. Çok yol denememe rağmen bir türlü doğum kilolarımdan kurtulamadım.Spor,tatlıyı kesme hiçbiriyle başarılı olamadım. Burada baska bir diyetisyenede gittim ama dediklerini yapmama rağmen 1 kilo bile veremedim. Diyetisyenim ile hiçyüzyüze görüşmedik online görüştük kendisiyle sürekli. Çok ilgilendi her mailime cevap verdi.Her hafta farklı listeler gönderdi bana.Hiçbir şekilde kilolarımdan kurtulamazken 1 ayda 3.2 kilo verdirtti bana.Bu benim için bir mucize çünkü gerçekten çok zor kilo veren biriyim ben. Online diyeti kilo problemi yaşayan herkese tavsiye ediyorum.